Čierny chlieb

Autor: Dušan Gazdarica | 3.12.2017 o 22:24 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  374x

Príplatky za nočnú prácu. Nočná práca je fyzicky aj psychicky namáhavejšia. Ako vyriešiť odmeňovanie resp. príplatky za nočnú prácu

V týchto dňoch sa hodne diskutuje o príplatkoch za nočnú prácu . Hádam nikto nepochybuje, že nočná práca je namáhavejšia fyzicky aj psychicky, nehovoriac o narušení pohody v rodine. Spomínam na moje začiatky v práci hneď po škole. Stranícky výbor zorganizoval verejnú stranícku schôdzu. Okrem mnoho iných jalových rečí sa jeden odvážlivec položil otázku vedeniu strany: Prečo nedostať kúpiť v obchode čierny chlieb, hoci tento je zdravší ako biely? Odpovedajúci sa dookola vykrúcal, až nakoniec z neho vyšlo, že z republikového politbyra prišiel zákaz  zvyšovania ceny chleba. Cena čierneho chleba by sa musela zvýšiť o 20 halierov. Na tomto príklade vidno ako predchádzajúci režim nebol schopný riešiť ani jednoduché otázky, len aby sa ľuďom zapáčil. Paradoxne  im tým  vlastne škodil.

Súčasná situácia sa podobá minulej ako vajce vajcu. Z dôvodu zachovania politických bodov, sa cena nočnej práce (príplatkov) pravdepodobne nezvýši o požadovanú sumu.  V opačnom prípade by bolo logické zvýšiť cenu chleba. Vzniká  podobná situácia ako v socializme, len v tomto prípade  sa pod to podpisujú aj zamestnávatelia.  Neviem prečo by sa nemohla zvýšiť cena chleba napr. o 20 centov, keď je to ekonomicky opodstatnené. Práca v noci predsa musí byť lepšie platená ako denná. Najviac ma na tom mrzí, že sa takýto relatívne jednoduchý problém ukazuje neriešiteľný. Ako potom vláda dokáže riešiť zložité celospoločenské problémy ako sú napr. školstvo a zdravotníctvo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Podozrivé inzeráty lákajú na zdravotné pomôcky. Sú to šmejdy

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

KOMENTÁRE

Komédia na súdoch. Prečo nie sú prípady Majského a Čuňu uzavreté

Treba sa pýtať, kde sme urobili chybu.


Už ste čítali?